Image1\
 
 

Jednym z zadań Polskiego Czerwonego Krzyża jest realizacja edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pani Joanna Łaskarzewska Dyrektor ZOO PCK w Szczecinie i instruktor pierwszej pomocy od początku roku cyklicznie odbywa z nami zajęcia w tym zakresie. Uczestnicy wraz z Kadrą biorący udział w warsztatach uzyskają niezbędną wiedzę na temat ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Uczestnicy najbardziej zainteresowali się zajęciami, których elementem są pozoracje wypadków ponieważ mogą wtedy praktycznie wykorzystać uzyskaną wcześniej wiedzę.

Czytaj więcej...

Piękna pogoda dopisała w dniu odwiedzin zaprzyjaźnionych uczestników z Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielęcinie. Wspólnie przygotowaliśmy jedzenie z grilla, a następnie uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych. Po zjedzeniu posiłku i krótkim odpoczynku zostaliśmy zaproszeni na dyskotekę.

Czytaj więcej...

Zaprzyjaźniona z nami placówka, ŚDS w Szczecinie przy ul. Tartacznej, zaprosiła uczestników i ich opiekunów na grilla, którego celem było zapoznanie się wszystkich współpracujących ze sobą ośrodków wsparcia dla osób zaburzonych i chorych psychicznie. Podczas wizyty mieliśmy możliwość zobaczenia wszystkich pomieszczeń warsztatowych ośrodka oraz rozmowy podczas wspólnego grillowania.

Czytaj więcej...

Uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na spotkanie z policjantami do Miejskiej Komendy Policji w Stargardzie. Na miejscu dowiedzieli się na czym polega praca policji.  Dodatkowo policjanci udzielili informacji na temat zasad bezpieczeństwa, które powinniśmy przestrzegać w codziennym życiu. Zwieńczeniem spotkania było zaprezentowanie  policyjnego psa, który wzbudził wielkie zainteresowanie uczestników.

Czytaj więcej...

Pod koniec lipca uczestnicy wybrali się na wycieczkę nad morze. Dla wielu z nich była to jedna z niewielu okazji aby podziwiać  nadmorskie widoki. W czasie wycieczki spacerowaliśmy po molo i alei gwiazd, zażywaliśmy słonecznych kąpieli , a na koniec dnia zjedliśmy przepyszną  rybkę.

Czytaj więcej...

31 maja 2017 roku, placówki Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża doczekały się ukończenia prac remontowych związanych z uruchomieniem windy oraz oficjalnego otwarcia. Wielu wyśmienitych gości przybyło na Piknik zorganizowany z tej okazji. W trakcie imprezy Dyrektor ZOO PCK Pani Joanna Łaskarzewska raz z Prezesem ZR PCK  Markiem Stankiewiczem dziękowali za wsparcie przy realizacji tak dużej inwestycji  Wojewodzie Zachodniopomorskiemu, Prezydentowi Miasta Stargard, Prezesowi Zarządu Głównego PCK, Ekipie Remontowej, Architektom, Straży Pożarnej i innym. W uroczystym otwarciu wzięli udział również goście z innych zaprzyjaźnionych placówek i instytucji z terenu Gminy Stargard jak i Szczecina.  Wielkie podziękowania kierowane były także w stronę wolontariuszy, których wsparcie w każdych działaniach Polskiego Czerwonego Krzyża jest nieocenione.

Czytaj więcej...

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin