Image1\
 
 

Dzień słodkości i przyjemności.  Rok temu wypieki wychodziły z kuchni, starannie przygotowywane przez  uczestników w ramach warsztatów kulinarnych pod czujnym okiem terapeutów.  Dziś postanowiliśmy się trochę polenić i pozwoliliśmy Kawiarni Ciacho Caffe rozpieścić nas pysznymi wypiekami, herbatką i kawką.

Uczestnicy placówki zgodnie z zaleceniami Wojewody Zachodniopomorskiego nie uczęszczają na zajęcia do naszej placówki, jednak Kadra o nich pamięta. Dzięki współpracy z  firmą P&G, oraz wewnętrznym zasobom organizacji mogliśmy przygotować dla uczestników paczki.

Nasza kadra od kilku dni zajmowała się szyciem maseczek wielorazowego użytku dla naszych uczestników oraz przygotowywała teczki z zadaniami do wykonania w domu i informacjami o obecnych obostrzeniach.

Kadra Dziennego Domu „Senior +” ze Stargardu we współpracy z naszą placówką przygotowała żurek świąteczny dla samotnych podopiecznych będących w trudnej sytuacji materialnej.

W ramach działań w najbliższych dniach przekażemy naszym uczestnikom:

1. Pastę do zębów – 23 sztuki

2. Szczoteczkę do zębów – 46 sztuk

3. Szampon – 23 sztuki

4. Płyn do dezynfekcji – 23 sztuki

5. Papier toaletowy – 6 opakowań

6. Płyn do naczyń – 23 sztuki

7. Podpaski – 14 sztuk

8. Maseczki wielorazowe – zestaw dla 23 osób

9. Rękawiczki – zestaw dla 23 osób

10. Termometr – 16 sztuk

11. Teczka z zadaniami i informacjami – 23 zestawy

12. Żurek z kiełbasą i jajkiem – 23 zestawy

Dnia 22 kwietnia 2020 przekazano wykonane przez pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy Typu AC w Stargardzie oraz Dziennego Domu „Senior +” w Stargardzie maseczki  do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „ZDROJE”. To już kolejna z paczek jaką ZOO PCK w Szczecinie wsparła działalność  szpitala. Oprócz maseczek uszytych przez nasz personel, do placówki zdrowia trafiły także przyłbice i płyny dezynfekujące.

To był ciężki rok dla wszystkich. Również dla organizacji pozarządowych. Polski Czerwony Krzyż dzięki wsparciu partnerów mógł od razu rozpocząć działania pomocowe w ramach walki z pandemią. Głównym partnerem PCK w walce z koronawirusem został Amazon, dzięki któremu udało nam się stworzyć m. in. 3 punkty tymczasowego pobytu dla chorych na Covid 19. Teraz ponownie łączymy siły przed Świętami i przygotowujemy 1800 paczek dla seniorów, osób samotnych i rodzin z dziećmi. W tym szczególnym czasie ważne jest, aby nikt nie został sam, dlatego nasi pracownicy i wolontariusze dostarczają paczki dla potrzebujących, które choć trochę pomogą im godnie przeżyć Święta.

Na terenie Stargardu przekazaliśmy 26 paczek (25 dla seniorów oraz 1 dla rodziny z dziećmi).

Do paczek dołączyliśmy wyrobione przez pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy Typu AC w  Stargardzie choinki aby każdy z naszych podopiecznych mógł spędzić święta w miłej atmosferze.

W pierogarni na ul. Czarnieckiego świętowaliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn. Jak zawsze, gdy jest impreza - humory dopisują, no i …. apetyty. Serwowane pierogi przypadły  każdemu do gustu. Podczas tego typu zajęć, podopieczni placówki nabywają lub utrwalają umiejętności przebywania w restauracjach/miejscach publicznych, uczą się samodzielności i poznają lokale, które ze względów materialnych nie są często dla nich dostępne.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin