Image1\
 
 

Jak co roku w naszej placówce odbyło się spotkanie Wigilijne. Czerwonokrzyska Gwiazda to coroczny ukłon w stronę podopiecznych placówek PCK od wolontariuszy i działaczy PCK, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy wsparli finansowo organizację tego wyjątkowego dnia.  Odwiedzili nas wspaniali goście z Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Gminy, Starostwa  i nie tylko.  Stoły uginały się od potraw świątecznych i smacznych wypieków.  Mikołaj nie zapomniał o przysłaniu licznych prezentów zarówno dla uczestników jak i zaproszonych gości.

Festyny organizowane przez stowarzyszenia, władze lokalne czy te których organizujemy jako Polski Czerwony Krzyż, to zawsze dobra okazja aby pochwalić się wytworzonymi w naszej pracowni rękodzieła pracami. Ponadto, często organizujemy warsztaty dla społeczności lokalnej oraz pokazy Pierwszej Pomocy.

Wyjazd do Kołobrzegu, pomimo wietrznej pogody zapadł w pamięć uczestników. Podopieczni pełni zapału spacerowali zażywając nadmorskiego powietrza oraz podziwiając piękne widoki. W ramach wycieczki  zwiedziliśmy Oceanarium, w którym otrzymaliśmy dużo informacji na temat wodnych stworzeń.  Wyjazdu nad morze nie uznaje się za udany, bez zjedzenia ryby, wiec i nasi podopieczni w ramach obiadu udali się na „rybkę” z widokiem na piękny Bałtyk. Resztę dnia uczestnicy spędzili na spacerowaniu lub plażowaniu.

Prowadzenie warsztatów odbywa się nie tylko w budynku, ale i w ogrodzie. W ramach warsztatów gospodarstwa domowego uczestnicy mają za zadanie dbać o zieleń naszego ogrodu. Kwiaty, które uczestnicy samodzielnie zasadzili są pielęgnowane i podlewane. Teren regularnie jest koszony i plewiony. Ponadto wszelkie skrzynie, w których sadzone są rośliny były odnawiane przez uczestników naszej placówki.

Tradycją stają się nasze warsztaty rękodzieła prowadzone wspólnie ze Szkołą Specjalną. Każde kolejne warsztaty pokazują jak wielkie talenty i możliwości drzemią w każdym z nas.  Jak tylko istnieje taka możliwość zapraszamy uczniów ww. Szkoły na warsztaty i poczęstunek do naszego ośrodka. Zawsze odwdzięczają się równie interesującymi warsztatami zorganizowanymi w ich placówce.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin