Image1\
 
 
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniu 21 marca 2014r. w siedzibie tut. Oddziału, przy al. Wojska Polskiego 63  odbyła się na etapie okręgowym  XXII  edycja Ogólnopolskiej Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, która przeznaczona jest dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. 
 
Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad  XXII edycją Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK przyjęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi, Instytut Żywności i Żywienia, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a głównym współorganizatorem ww. Olimpiady jest firma Coca-Cola hellenic Polska Sp. z o.o.
Na terenie województwa do  etapu szkolnego olimpiady przystąpiło 733 uczniów z 58 szkół.
W etapie okręgowym udział wzięło 10 uczestników  reprezentujących  placówki  PCK: z  Drawska Pomorskiego, Kołobrzegu, Koszalina, Stargardu Szczecińskiego i Szczecina. 
Uczniowie rozwiązywali test  składający się z 40 pytań, natomiast komisja  oceniła prace z przeprowadzonych akcji prozdrowotnych związanych tematycznie z promocją zdrowia, które uczniowie przeprowadzili w szkole, bądź w swoim lokalnym środowisku. 
Po sprawdzeniu testu i prac z akcji prozdrowotnych nastąpiło podsumowanie i  ogłoszenie  wyników konkursu oraz  wręczenie nagród.
       
W kategorii szkół gimnazjalnych 3 pierwsze miejsca zajęli  następujący uczniowie: 
I    miejsce zajęła          –  Karolina Milcz z  Gimnazjum  Nr 3 w Stargardzie Szczecińskim, pkt. 56
II   miejsce  zajęła         –   Dominika Darmoid z  Gimnazjum  w  Czaplinku, il. pkt. 53
II   miejsce zajęła          –   Tomasz Pańczyszyn  z Gimnazjum  w Bobolicach ,  il. pkt. 52  
 
W  kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I    miejsce zajęła          – Katarzyna Zawadzka    z I  LO w  ZSO  w  Nowogardzie,   il. pkt. 56
II   miejsce zajął            – Paweł Włodarczyk        z  ZS Nr 2  w  Stargardzie Szczecińskim, il. pkt. 54
III  miejsce zajęła          –  Klaudia Skrzypczak  z   IX LO  w ZSO Nr 6 w Szczecinie,  il. pkt. 52          
       
Wymienione osoby zajmujące pierwsze miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych    zakwalifikowały się  do etapu  krajowego   XXII edycji Ogólnopolskiej  Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, podczas którego  będą reprezentowały  Zachodniopomorski   Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie.
Etap krajowy odbędzie się w dniach 22 – 25 maja 2014 r. w Ośrodku Szkoleniowym PCK w Zgierzu.
 
Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali  dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu wraz z opiekunami otrzymali podziękowania za udział.
Fundatorami nagród i upominków byli: Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.
 
Pragniemy złożyć podziękowanie wszystkim sponsorom przekazanych nagród, upominków, darowizn, które wpłynęły na uatrakcyjnienie etapu okręgowego  XXII  Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
Natomiast uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie,  zwycięzcom serdecznie gratulujemy za zajęcie wysokich lokat w eliminacjach okręgowych, a opiekunom składamy podziękowanie  za przygotowanie uczniów do konkursu.
Nad  przebiegiem olimpiady czuwała  Komisja sędziowska, której gorąco dziękujemy za prawidłowy przebieg imprezy.
Wszystkim osobom za pomoc w realizacji naszej olimpiady składamy  jeszcze raz gorące  podziękowanie, mając nadzieję na dalsze wsparcie  naszego edukacyjnego przedsięwzięcia.
 
 
 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin