Image1\
 
 

11 maja 2013 roku na terenie Jasnych Błoni w Szczecinie odbyły się XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża pod honorowym patronatem Pana Marcina Zydorowicza - Wojewody Zachodniopomorskiego, Pani Anny Mieczkowskiej – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Piotra Krzystka – Prezydenta Miasta Szczecin oraz Pani Marii Boreckiej – Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.


Już na kilka tygodni przed rozpoczęciem mistrzostw pracy związanej z ich przygotowaniem było bardzo dużo, ale wszystko się udało.  Pogoda „zamówiona” przez organizatorów specjalnie na tą imprezę dotarła na czas. Od samego rana świeciło piękne słońce. W mistrzostwach udział brało 7 drużyn z województwa zachodniopomorskiego – zwycięzcy eliminacji rejonowych Mistrzostw, które reprezentowały następujące Oddziały Rejonowe PCK i Delegatury ZOO PCK: Drawsko Pomorskie, Gryfino, Kołobrzeg, Koszalin, Stargard Szczeciński, Szczecin i Wałcz. Najważniejszą nagrodą o jaką walczyły drużyny to wyjazd na XXI Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, które w tym roku odbędą się w dniach 14-15 czerwca w Warszawie.

 


W tym roku przygotowanych zostało 7 stacji, w tym 6 pozorowanych:

  1. Masakra
  2. Pogryzienie przez psy
  3. Udar słoneczny
  4. Wypadek komunikacyjny
  5. Wypadek na budowie
  6. Atak sersa + epilepsja

oraz :

  1. Test – 15 pytań z zakresu pierwszej pomocy

 

Głównym sponsorem Mistrzostw było PZU Życie SA – Inspektorat w Szczecinie, które udzieliło wsparcia finansowego, za które zostały zakupione zostały: koszulki dla wszystkich uczestników mistrzostw, materiały pozoracyjne, opatrunkowe, pendrive dla pozorantów i łączników oraz komplety ręczników dla Instruktorów Pierwszej Pomocy PCK, którzy byli sędziami i co rocznie zabezpieczają Mistrzostwa PP PCK pod względem technicznym. Poza tym dużą pomocą służył Komitet Honorowy ds. Mistrzostw, którego praca jest nieoceniona i często niezastąpiona, w  skład którego weszły następujące instytucje:

·  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

·  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

·  Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty

-  Urząd Miasta Szczecin

·  12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana

·  Wojewódzki Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

·  Miejski Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obrony Ludności

·  Miejski Wydział Spraw Społecznych

-  Komenda Wojewódzka  Policji w Szczecinie

-  Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie

-  Straż Miejska w Szczecinie

Dzięki wyżej wymienionym instytucją i wielu darczyńcom uczestnicy otrzymali między innymi piękne puchary i wspaniałe upominki. Niewątpliwą atrakcją była przepyszna grochówka przygotowana przez wojsko.

Pomocni przy Mistrzostwach byli: młodzież z Gimnazjum Katolickiego, słuchacze Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych, ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, harcerze z Zachodniopomorskiej Chorągwi  ZHP, Grupa Ratownictwa PCK z Koszalina oraz młodzież ze szczecińskiej Grupy SIM.  Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.


Zespoły ratownicze uplasowały się na następujących miejscach:


I miejsce  – V Liceum Ogólnokształcące  w Koszalinie
II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kołobrzegu
III miejsce  – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim

IVmiejsce – XI Liceum Ogólnokształcące w ZSO Nr 4 w Szczecinie

Vmiejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

VImiejsce –  Zespół Szkół Nr 2 w Stargardzie Szczecińskim

VIImiejsce – II Liceum Ogólnokształcąceim. ks. prof. J. Tischneraw Wałczu

 

Fotogaleria >>

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin