Image1\
 
 

Logo PCK24 sierpnia br. na Pasażu pod Gryfem w Międzyzdrojach już po raz kolejny odbyła się Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa podczas której Instruktorzy Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie: Joanna Łaskarzewska i Przemysław Małecki prowadzili pokazy pierwszej pomocy z elementami edukacji.

Kilka słów o BAHK:
Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa polega nie tylko na zbieraniu krwi oraz pozyskiwaniu nowych krwiodawców, ale także na podnoszeniu świadomości społeczeństwa na temat istoty krwiodawstwa i krwiolecznictwa.
Podczas zbiórki krwi zostały przeprowadzone pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Ich celem było przedstawienie praktycznych działań ratowniczych, zaprezentowanie właściwej i sprawnej pomocy osobie poszkodowanej. Ten element akcji jest formą profilaktyki, która uczy i uświadamia jak reagować będąc uczestnikiem nieszczęśliwych wypadków.

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie od trzech lat czynnie uczestniczy w w/w akcji. Instruktorzy zachęcali również do odbycia kursów pierwszej pomocy PCK.

 

  

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin