Image1\
 
 

 

Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych (SIM PCK) zrzeszają w swoich szeregach młodzież powyżej 14 roku życia, uczestniczącą w realizacji wszystkich celów statutowych PCK.

Żeby zostać członkiem grupy SIM PCK należy zgłosić się do najbliższego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Tytuł i legitymację Społecznego Instruktora Młodzieżowego PCK może uzyskać każdy kto jest członkiem grupy SIM PCK od roku i ukończył obóz szkoleniowy dla kandydatów na SIM lub specjalnie zorganizowane szkolenie. 

Grupy SIM biorą udział w realizacji wszystkich zadań statutowych PCK. Współpracują z klubami "Wiewiórka"
i Szkolnymi Kołami PCK. Prowadzą działalność opiekuńczą na rzecz potrzebujących, upowszechniają ideę Czerwonego Krzyża, jego zasady i zasady międzynarodowego prawa humanitarnego. Propagują zasady pierwszej pomocy wśród społeczności lokalnych oraz promują zdrowy styl życia. Dodatkowo włączają się we wszystkie działania PCK dążące do realizacji potrzeb społeczności lokalnych. 

Wolontariat w Czerwonym Krzyżu daje młodym ludziom możliwość samorealizacji, rozwijania własnych zainteresowań, przełamywania słabości. Daje odczuć smak sukcesów i porażek oraz niesamowite poczucie spełnienia. Różnorodność akcji i dynamika organizacji nie pozwala jednak aby codzienne działania przerodziły się w rutynę.

Szczecińska Grupa SIM PCK działa na terenie miasta od wielu lat. Oprócz angażowania się w statutowe działania PCK wspiera szereg inicjatyw pomocowych i kulturalnych, a także edukacyjnych w szkołach i nie tylko. Obejmuje swoją pomocą zarówno dzieci jak i osoby starsze. Obecnie zrzesza ona 22 czynnych członków, którzy w atmosferze przyjaźni wspólnie działają na rzecz potrzebujących, uczestnicząc w kwestach, akcjach świątecznych, promocji stowarzyszenia, organizując koncerty, flash moby, akcje profilaktyczne i edukacyjne.

 

Aktualny Zarząd Grupy SIM PCK Szczecin na rok szkolny 2012/2013:

  1. Anna Osuch – przewodniczący
  2. Miłosz Śniegula – v-ce przewodniczący
  3. Katarzyna Kociuba – sekretarz
  4. Łukasz Paluszkiewicz – skarbnik

 

Dokumenty do pobrania, dot. działalności Grup SIM PCK:

Pobierz dokumenty >>

 

Kontakt do Grupy SIM PCK Szczecin:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 0 91 433-73-02 (kontakt z opiekunem grupy Panem Dariuszem Falczyńskim)

 

Można nas także znaleźć na Facebooku!! 

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin