Image1\
 
 

023Po raz kolejny Polski Czerwony Krzyż Zachodniopomorski Zarząd Okręgowy w Szczecinie przeprowadził akcję „Gorączka złota”. Finał akcji pod nazwą „Dzień Kowboja” odbył się dnia 5 czerwca 2010 r. w ogrodzie Przedszkola Nr 31 w Szczecinie. Patronat honorowy nad tą akcją pełnił członek Zarządu Województwa Pan Marek Hok oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty w Szczecinie Pan Artur Gałęski.
W ciągu trzech miesięcy trwania akcji udało się zaktywizować młodzież i dzieci z 72 szkół z terenu woj. zachodniopomorskiego (w tym z 22 placówki ze Szczecina), które organizowały na terenie swoich szkół zbiórkę „złotych” monet (o nominałach 1,2 i 5 groszy). W tym czasie uzbierały one w sumie 15.157,56 zł, z czego kwota 5.146,55 zł jest zasługą szczecińskich szkół.
Dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności udało się zorganizować wypoczynek letni dla najuboższych dzieci, pochodzących z rodzin biednych i dysfunkcyjnych ze względu na problemem alkoholowy rodziców z terenów naszego województwa.
Podczas imprezy „Dzień Kowboja” delegacjom szkół biorących udział w akcji zostały wręczone nagrody książkowe oraz gadżety dla „Największych zbieraczy złota z woj. zachodniopomorskiego” sponsorowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta w Szczecinie oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Puchary i dyplomy zostały ufundowane przez ZZO PCK w Szczecinie.
Zaszczytne pierwsze miejsce w konkursie powiązanym z akcją zajęła Szkoła Podstawowa w Biesiekierzu (ZR PCK Koszalinie). Zdobywcą nie mniej chwalebnego drugiego miejsca jest SP Nr 3 w Stargardzie Szczecińskim (ZR PCK w Stargardzie), a również godne szczególnego wyróżnienia miejsce trzecie uzyskała Szkoła Podstawowa w Garbnie (ZR PCK w Koszalinie).
Po części oficjalnej imprezy uczestnicy festynu prezentowali swój program artystyczny. Urozmaiceniem programu były przygotowane przez studentów Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Pedagogiki liczne gry sportowe, konkursy oraz zabawy dla dzieci i młodzieży.
Dzięki słonecznej, letniej pogodzie dzieci mogły radośnie spędzić czas, korzystając z przygotowanego dla nich poczęstunku.
Wszystkim szkołom uczestniczącym w akcji należą się serdeczne podziękowania za zaangażowanie w nią. Na podziękowania zasługują również wolontariusze PCK i wspomniani wcześniej studenci, bez których pracy nie byłoby możliwe należyte zorganizowanie finału akcji.
Z optymizmem liczymy na dalszą współpracę tych szkół i studentów z naszą organizacją.
Mini fotogaleria...

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin