Image1\
 
 

015Wakacyjny wypoczynek 12 dzieci z okolic Bogatyni, przebywających na kolonii współorganizowanej przez Zachodniopomorski Zarząd Okręgowy PCK w Szczecinie dobiegł końca. Dzieci w wieku od 8 do 16 lat przebywały w Szczecinie od 20 do 29 sierpnia br.
Inicjatorem i współorganizatorem wypoczynku była Izba Skarbowa, Izba Celna, które zebrały niezbędne środki do realizacji wypoczynku dzieci z Sulikowa k/ Bogatyni.
Ponadto w akcji aktywnie uczestniczył Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Powyższe instytucje przeprowadziły zbiórkę środków finansowych na terenie swoich Urzędów z przeznaczeniem na wypoczynek dzieci z terenów dotkniętych powodzią.
W programie pobytu była zabawa, aktywny wypoczynek oraz ciekawe zajęcia warsztatowe i szkolenia. Dzieci miały możliwość zwiedzenia miasta Szczecin, podczas którego odbyły wycieczkę statkiem po szczecińskim porcie i odwiedziły m.in. Katedrę, Izbę Celną, pamiętający czasy wojenne schron przeciwlotniczy pod Dworcem Głównym PKP, budynek Radia Szczecin i TVP Szczecin oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Ponadto bawiły się w Bawialni „Madagaskar” i uczyły się przez zabawę w eksperymentatorium „EUREKA cuda nauki i techniki”.
Nie zabrakło również wycieczek poza miasto, do których zaliczyć można jednodniowy wyjazd nad morze w Międzyzdrojach, wizytę w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach, oraz zabawę w Ośrodku Wodnym „Laguna” w Gryfinie.
Podczas kolonii, dzieci dzięki hojności organizatorów oraz licznych instytucji i firm zostały wyposażone w nowe ubrania i wyprawki szkolne. Przekazanie wyprawek odbyło się podczas uroczystego zakończenia pobytu w Szczecinie, którego elementem było połączone z licznymi zabawami ognisko.
Pobyt w Szczecinie spowodował, że trauma związana z powodzią stała się tylko nieprzyjemnym wspomnieniem, a na ustach dzieci zagościł uśmiech. Możliwe to było dzięki instytucjom i firmom takim jak: Izba Skarbowa w Szczecinie, Izba Celna w Szczecinie, Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Wojewódzki Urząd Pracy, Zamek Książąt Pomorskich, Radio Szczecin, TVP Szczecin, Centrum Wynajmu i Turystyki, PKS Szczecin, PAZIM sp. z o.o., Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, Ośrodek Wodny „Laguna” w Gryfinie, Handlowcy Targowiska Osinów Dolny, eksperymentatorium „EUREKA cuda nauki i techniki”, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Bawialnia „Madagaskar”.
Wszystkim tym instytucjom i firmom serdecznie dziękujemy.
Mini fotorelacja...

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin