Image1\
 
 

XX Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym

Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK – Łobez 2018

pod Honorowym Patronatem Burmistrz Węgorzyna Moniki Kuźmińskiej

 

W sobotę 16 czerwca 2018 r. nad jeziorem w Węgorzynie odbyły się jubileuszowe XX Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Klubów HDK PCK pod Patronatem Honorowym Burmistrz Węgorzyna Moniki Kuźmińskiej.

Organizatorem zawodów był Klub HDK PCK w Łobzie, a współorganizatorem KołoPZW „Węgorz” z Węgorzyna. W zawodach wzięło udział 12 drużyn: Klub HDK PCK w Łobzie – 2 drużyny, Klub HDK PCK przy ZOO PCK w Szczecinie, Klub HDK PCK w Baniach – 2 drużyny, Klub HDK PCK „Dar Życia” przy Goleniowskim Domu Kultury w Goleniowie, Międzyzakładowy Klub HDK PCK „ZNTK” w Stargardzie, Klub HDK PCK przy PKS w Gryficach – 2 drużyny (Gryfice, Płoty), Klub HDK PCK w Nowogardzie, Klub HDK PCK w Dobrej, Klub HDK PCK w Gryfinie.

 

Zawody rozpoczęły się o godz. 8 po oddaniu strzału przez sędziego głównego i trwały do godz. 12.

Po zakończeniu zawodów 4 sędziów przystąpiło do oceny wagowej złowionych ryb w poszczególnych sektorach : „A”, „B”, „C”. W każdym z sektorów było po 12 zawodników każdy z innej drużyny.

                                

Czytaj więcej...

W sobotę 10 czerwca odbyły się XIX cykliczne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Klubów HDK PCK,nad którymi Honorowy Patronat objęła Burmistrz Węgorzyna Monika Kuźmińska.Celem Zawodów była popularyzacja sportu wędkarskiego wśród krwiodawców, w tym ich czynny wypoczynek, zaakcentowanie Światowego Dnia Krwiodawcy, nawiązanie współpracy między Klubami HDK oraz wyłonienie trzech najlepszych drużyn i  najlepszych zawodników.

.

Głównym organizatorem zawodów był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK z Łobza,
a współorganizatorem Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Węgorz” z Węgorzyna.
W zawodach wzięło udział 12 drużyn: Łobez ( 2 drużyny), Szczecin, Banie (2 drużyny), Goleniów, Stargard ZNTK, Gryfice, Nowogard, Dobra, Gryfino i Płoty.

 

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z XVIII Okręgowych Zawodów w Wędkarstwie Spławikowym

KLUBÓW HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK – ŁOBEZ 2016

pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Łobeskiego

 

W sobotę 25 czerwca 2016 r. odbyły się XVIII cykliczne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Klubów HDK PCK nad jeziorem Dubie w Ginawie gm. Węgorzyno.

Głównym organizatorem zawodów był Klub HDK PCK Łobez, a współorganizatorem Koło PZW „Pstrąg” z Łobza. W zawodach wzięło udział 12 drużyn:

Łobez ( 2 drużyny), Szczecin, Banie (2 drużyny) , Goleniów,  Stargard ZNTK , Gryfice  
(2 drużyny), Nowogard, Dobra. Gryfino.

Zawody przebiegały pod czujnym okiem komisji sędziowskiej, której przewodniczył Sędzia Główny - Stanisław Puchalski.

Wszyscy zawodnicy przed rozpoczęciem zawodów mieli zaserwowane śniadanie (kiełbasa na gorąco i surówka), a na koniec zawodów był podany gorący posiłek : zupa chłopska, bigos oraz na deser słodki poczęstunek z dodatkiem owoców. Nie zabrakło też napojów chłodzących.

Zawody rozpoczęły się o godz. 830 po oddaniu strzału przez sędziego głównego i trwały do godz. 1230.

Po zakończeniu zawodów 4 sędziów przystąpiło do oceny wagowej złowionych ryb w poszczególnych sektorach : „A”, „B”, „C”. W każdym z sektorów było po 12 zawodników, każdy z innej drużyny.

                                    

Czytaj więcej...

13 czerwca 2015 r. w godz. 8.00 – 16.00 w miejscowości Ginawa nad jeziorem Dubie (powiat łobeski, gmina Węgorzyno) odbędą się XVII Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Klubów HDK PCK – Łobez 2015. Organizatorem Zawodów jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Łobzie. W zawodach uczestniczą drużyny 3-osobowe składające się z honorowych dawców krwi - członków Klubów HDK PCK.  Wymaga się, aby każdy krwiodawca miał oddane minimum 3 litry krwi  i posiadał kartę wędkarską. 
W przypadku Młodzieżowych Klubów HDK PCK wymagane jest minimum 2-krotne oddanie krwi lub osocza.
Zgłoszenia drużyny należy dokonać na załączonym druku (załącznik nr 1 do Regulaminu) do 31.05.2015 r. na adres Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, 70-476 Szczecin, Al. Wojska Polskiego 63 lub przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
14 czerwca 2014 roku w dniu Światowego Dnia Krwiodawcy nad jeziorem Dubie 
w Ginawie odbyły się XVI Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK – Łobez 2014. Patronat honorowy nad zawodami przyjęła Pani Anna Mieczkowska członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorem Zawodów był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Łobzie, a współorganizatorem Koło PZW „Pstrąg”.
Celem Zawodów była popularyzacja sportu wędkarskiego wśród krwiodawców, w tym ich czynny wypoczynek, zaakcentowanie Światowego Dnia Krwiodawcy, nawiązanie współpracy między Klubami HDK oraz wyłonienie trzech najlepszych drużyn i  najlepszych zawodników.
W Zawodach startowało 13 drużyn – reprezentujących Kluby HDK PCK z Bań, Dobrej k. Nowogardu, Goleniowa, Gryfic, Kołobrzegu, Łobza, Nowogardu, Stargardu Szczecińskiego i Szczecina.
 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin