Image1\
 
 
ZBIÓRKA DLA POGORZELCÓW Z NOWEJ BIAŁEJ !!!!!!!!!!
 
W dniu 20 czerwca br. w wyniku gigantycznego pożaru jaki miał miejsce w miejscowości Nowa Biała, w powiecie
nowotarskim spłonęło 21 domów mieszkalnych i 23 zabudowania gospodarskie, w wyniku którego 9 osób zostało rannych. Był to największy pożar w Małopolsce od wielu lat! Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie za pośrednictwem Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie włącza się do akcji pomocy pogorzelcom. Została uruchomiona zbiórka publiczna, a środki finansowe można wpłacać na konto Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie:
 
nr: 29 1160 2202 0000 0003 8830 6123 z dopiskiem „POŻAR- NOWA BIAŁA 2021”
 
Prosimy także o zbiórkę:
 środków czystości,
 kosmetyków
 materiałów budowlanych
 materiałów gospodarczych
 paszy dla zwierząt
 
Wyżej wymienione artykuły można przekazywać do Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 63 do dnia 7 lipca 2021 r. wejście od ul. Piłsudskiego- parter (portiernia), od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie informuje, że:

  1. zgodnie z Uchwałą nr 12/2020 r. Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie z dnia 18.11.2020 r. został rozwiązany Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Szczecinie,
  2. zgodnie z Uchwałą nr 13/2020 r. Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie z dnia 18.11.2020 r. został rozwiązany Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zachodniopomorskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie,
  3. zgodnie z Uchwałą nr 14/2020 r. Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie z dnia 18.11.2020 r. został rozwiązany Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia” przy Goleniowskim Domu Kultury w Goleniowie.

 

Zapraszamy członków rozwiązanych jednostek podstawowych do kontynuowania współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie. Więcej informacji pod numerem telefonu: 91/433 73 02 wew. 21 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Oddając krew - darujesz życie" - to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od blisko 60 lat - od czasu, gdy Stowarzyszenie zajęło się kompleksową organizacją i promocją honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.


Wiele osób słusznie kojarzy związki PCK z okresem międzywojennym, kiedy to za jego sprawą tworzone były pierwsze placówki służby krwi. Pierwszym ośrodkiem w Polsce, który zajmował się problemami transfuzjologii, był „Instytut Pobierania i Konserwacji Krwi”, utworzony w 1935 r. w Warszawie, przy którym działał także „Ośrodek Krwiodawstwa”. Rok później powstał w Łodzi „Ośrodek Przetaczani Krwi”, który działał przy Centralnej Stacji Wypadkowej PCK. W okresie powojennym również Polski Czerwony Krzyż zajął się odbudową placówek ochrony zdrowia, w tym także pracujących na ich potrzeby stacji krwiodawstwa. Pierwsza z nich utworzona została w marcu 1945 r. w Łodzi. Do roku 1948 było ich już 8 w różnych częściach kraju.

Czytaj więcej...

Zajrzyj do ulotki sprawdź z jakich uprawnień i przywieli może skorzystać HONOROWY DAWCA KRWI.

 

 
 

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin