Image1\
 
 
„24-28 listopada 2014 r. Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Włącz się w akcję - pomyśl o przetestowaniu w kierunku HIV - bezpłatne i anonimowe badania w PKD w Szczecinie”
 
W dniach 24-28 listopada 2014r. Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny w Szczecinie włącza się w Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV (poprzedzający obchody Światowego Dnia AIDS 1 grudnia) poprzez zwiększenie dostępności do testowania. 
Punkt działa w tym okresie codziennie  ( od poniedziałku do piątku) w godzinach 15.15-19.15. W tym czasie każdy może skorzystać z możliwości nieodpłatnego wykonania testu w kierunku HIV, poprzedzonego profesjonalną rozmową z doradcą, przed i po teście, ukierunkowaną m.in. na indywidualne oszacowanie ryzyka zakażenia oraz zachowania profilaktyczne minimalizujące to ryzyko.
 
Przy tej okazji warto wspomnieć że PKD w Szczecinie w kwietniu b.r. uzyskał dotację Wojewody Zachodniopomorskiego na 400 badań w kierunku HIV i z tej puli pozostało jeszcze do wykorzystania do końca roku przynajmniej 80 testów. Warto więc skorzystać z oferty anonimowego testowania jeśli nawet w pojedynczych sytuacjach życiowych nasze zachowanie mogło stwarzać ryzyko zakażenia wirusem HIV.
 
 
Zakażenie wirusem HIV w PKD rozpoznano w województwie w 2013r.u 15 osób (o 2 więcej niż w 2012 r.). Wszystkie osoby z wykrytym zakażeniem HIV uległy zakażeniu drogą kontaktów seksualnych - byli to mężczyźni, w tym o orientacji homoseksualnej - 4 osoby oraz biseksualnej - 1 osoba, a ponadto 10 osób o orientacji heteroseksualnej - (w tym 5 osób wskazywało jako możliwą drogę zakażenia poza aktywnością seksualną również przyjmowanie dożylnych środków psychoaktywnych). Wśród zakażonych było 6 kobiet oraz 9 mężczyzn. 
 
NIE DAJ SZANSY AIDS- ZRÓB TEST W KIERUNKU HIV!!!!
 
 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin