Image1\
 
 

001Polski Czerwony Krzyż Biuro Zachodniopomorskiego Zarządu Okręgowego w Szczecinie w związku z zaistniałą sytuacją pogodową w kraju, wywołującą powódź na terenie południowej Polski ogłasza zbiórkę środków finansowych na akcję „Powódź”.
Zwracamy się z apelem do społeczeństwa całego województwa zachodniopomorskiego o udzielenie wsparcia poszkodowanym znajdującym się w tak trudnej sytuacji życiowej poprzez klęskę powodzi.

Podajemy Nr konta ZZO PCK w Szczecinie, na które można wpłacać środki pieniężne z przeznaczeniem na pomoc humanitarną dla osób poszkodowanych:
Konto: BANK OCHRONY ŚRODOWISKA
24 1540 1085 2001 5312 8111 0001
z dopiskiem „Akcja Powódź”

Środki pieniężne można również wpłacać do kasy ZZO PCK w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 63 /wejście od ul. Piłsudskiego IV piętro pok. 413 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00/

Ponadto informujemy, że Zarząd Okręgowy PCK w Szczecinie wraz z Zarządem Rejonowym PCK w Koszalinie przygotował transport z pomocą humanitarną, który w dniu 22 maja br. około godziny 8.00 wyruszy ze Szczecina do Krakowa. Transport, który wysyłamy do Krakowa stanowi zasoby magazynu interwencyjnego tut. Zarządu oraz magazynu pomocy doraźnej ZR PCK w Koszalinie, które uruchamiane są na wypadek klęsk i katastrof żywiołowych oraz gdzie są zgromadzone wyłącznie nowe rzeczy typu: gumowce śpiwory, pościel, łóżka polowe bielizna i itp. Załadunek transportu firmy MARKOTRANS Mariusz Książek ze Starej Dąbrowy – nieodpłatnie świadczącej pomoc transportową nastąpi w sobotę dnia 22 maja br. o godzinie 7.00 przed siedzibą ZZO PCK w Szczecinie.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich lokalnych hurtowni o przekazywanie do ZZO PCK w Szczecinie nowych niezbędnych artykułów dla powodzian przede wszystkim: kocy, pościeli, pampersów, środków czystości, obuwia, odzieży.
Jednocześnie informujemy, że nie prowadzimy zbiórki używanych darów rzeczowych na rzecz powodzian.
Łączymy czerwonokrzyskie pozdrowienia.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin