Image1\
 
 

Od 2010 roku Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, Dom Kultury „Słowianin”, Caritas Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej i Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy  w Szczecinie organizowali  Kolację Wigilijną i Śniadanie Wielkanocne dla 400 osób bezdomnych bądź zagrożonych bezdomnością przebywających w okresie przedświątecznym na terenie miasta Szczecina poza schroniskami.

Niestety w tym roku, roku pandemii nie możemy zorganizować Kolacji Wigilijnej, ale przygotowaliśmy  paczki żywnościowe, które chociaż w części będą przypominały naszym podopiecznym, że wciąż pomagamy i o nich pamiętamy. 

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie informuje, że 22 grudnia w budynku ZOO PCK w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 63, wydano świąteczne paczki żywnościowe  dla  osób bezdomnych, samotnych i ubogich.  W paczkach znalazły się m.in.  podstawowe produkty żywnościowe o długim terminie spożycia, takie jak cukier, barszcz, ryż, kasza, makaron, barszcz, konserwy mięsne i rybne mleko, soki, dania gotowe, mleko, itd. + świeże owoce: pomarańcze, mandarynki oraz słodycze. Środki finansowe pozyskaliśmy z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  z przyznanej dotacji pn. "Działania na rzecz osób bezdomnych" oraz ze środków własnych ZOO PCK pozyskanych z kwest organizowanych w roku 2019. Dary rzeczowe przekazali pracownicy niżej wymienionych jednostek oraz członkowie Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK :  przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Szczecinie oraz Komendzie Powiatowej PSP  w Gryfinie i Komendzie Powiatowej PSP  Policach. Do akcji włączyli się uczniowie i członkowie Szkolnych Kół PCK  przy Szkole Podstawowej nr 65 i 67 w Szczecinie, osoby prywatne w ramach zbiórek w sieci sklepów STOKROTKA. Darowiznę w postaci artykułów spożywczych przekazała również hurtownia Selgros Cash&Carry w Szczecinie.

Naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Życzymy Wesołych Świąt.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin