Image1\
 
 

PILNIE POTRZEBNA KREW ORAZ OSOCZE OD TZW. „OZDROWIEŃCÓW”

 

W banku krwi dramatycznie brakuje krwi. Apelujemy do wszystkich krwiodawców, którzy dawno nie oddawali krwi oraz do kandydatów na dawców krwi, aby udali się najbliższej placówki służby krwi w celu oddania krwi.

Informujemy, że w czasie epidemii COVID-19 W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie istnieje możliwość rejestracji telefonicznej.

Honorowi Dawcy Krwi proszeni są o kontakt w godzinach pracy RCKiK w Szczecinie na numery telefonów:

REJESTRACJA DAWCÓW: 91 42 23 435 lub 91 42 43 630.

 

Jednocześnie apelujemy do tzw. ozdrowieńców o oddawanie osocza krwi. Potrzebne jest osocze od osób w wieku 18-65 lat (osoby powyżej 60 roku życia po indywidualnej konsultacji z lekarzem kwalifikującym dawców), które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowo zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Jeżeli macie wśród swoich znajomych takie osoby, to przekażcie im także ten apel.

Pytania dotyczące oddawania osocza należy kierować do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając zwrotne dane kontaktowe.

W czasie rozmowy telefonicznej dokonana zostanie wstępna ocena braku przeciwwskazań do oddania osocza i ustalony zostanie najdogodniejszy termin i miejsce jego pobrania.

RCKiK w Szczecinie  – tel.: 726 530 560 lub 91 424 36 45

 

Więcej informacji nt. oddawania krwi można znaleźć na stronie internetowej RCKiK w Szczecinie, tj. http://www.krwiodawstwo.szczecin.pl

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin