Image1\
 
 
14 czerwca obchodzimy święto tych wszystkich, którzy dzieląc się z innymi swoją krwią, ratują życie drugiemu człowiekowi. To wyjątkowe święto wyjątkowych ludzi!
 
Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie jednoczy się ze wszystkimi honorowymi krwiodawcami, którzy dzieląc się cząsteczką siebie, ratują ludzkie życie.
 
Im wszystkim za Dar Krwi życzymy mnóstwa satysfakcji płynącej z tej wyjątkowo humanitarnej formy wyrażania własnego człowieczeństwa. 
Życzymy wiele zdrowia i radości w życiu.
 
Polski Czerwony Krzyż działania na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa prowadzi od 1958 roku tj. od 56 lat. Zaangażowane w nie są Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK zrzeszające członków organizacji i wolontariuszy. Rocznie pomagamy publicznej służbie krwi pozyskać ponad 136 tysięcy litrów krwi, w tym na terenie województwa zachodniopomorskiego ponad 4,4 tysiąca litrów. Polski Czerwony Krzyż w woj. zachodniopomorskim szczególny nacisk kładzie na pozyskanie nowych honorowych dawców krwi, głównie ze środowiska młodzieżowego, a także na pozyskanie większej ilości krwi w okresie wakacyjnym.
 
 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin