KOMUNIKAT

W związku z bieżącą sytuacją w kraju i wprowadzeniem stanu epidemii  Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, stosując się do zaleceń władz i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób, które miałyby wziąć udział w XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, podjął decyzję (Uchwała nr 532/2020 ZG PCK z dnia 23 marca 2020 r.) o odstąpieniu od organizacji w roku szkolnym 2019/2020 etapu okręgowego i finału XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Decyzje dotyczące zorganizowania przez Polski Czerwony Krzyż kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w tym terminów zostaną podjęte po ustabilizowaniu sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom etapów szkolnego i rejonowego za zaangażowanie i zaciętą rywalizację. Zapraszamy do udziału w następnych olimpiadach!

KORONAWIRUS - LINIA WSPARCIA.
POTRZEBUJESZ POMOCY PSYCHOLOGA – ZADZWOŃ!

W związku z sytuacją epidemiologiczną
Polski Czerwony Krzyż uruchomił linię wsparcia psychologicznego
(22 230 22 07).
Będzie ona funkcjonowała codziennie w godzinach 10:00-22:00.
Dyżury pełnić będą psycholodzy-wolontariusze.
Działania linii wsparcia obejmują pierwszą pomoc psychologiczną, psychoedukację, rozmowę psychologiczną.

Poniżej załączamy Państwu listę kontrolną tj. 

LISTA KONTROLNA – NIEZBĘDNE MINIMUM PRODUKTÓW NA 2 TYGODNIE W DOMU!
Źródło informacji: Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof w Bonn (Bundesamt für Bevölkerungsschutz und Katastrophenhilfe Bonn).

Attachments:
Download this file (lista kontrolna.pdf)lista kontrolna.pdf

Czytaj więcej...

POMÓŻ NAM POMAGAĆ!

RAZEM W WALCE Z KORONAWIRUSEM!

Każdy, kto chce wesprzeć naszą walkę z koronawirusem, może dokonać dowolnej wpłaty na konto 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „koronawirus” lub za pomocą systemu PayU na stronie PCK (www.pck.pl).

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów ochronnych (gogle, maski, kombinezony, środki dezynfekujące o działaniu wirusobójczym) oraz wsparcie Grup Ratownictwa PCK i magazynu humanitarnego, który może świadczyć pomoc na wypadek konieczności budowania miejsc tymczasowego zakwaterowania w przypadku zwiększenia ilości osób, przebywających w kwarantannie. #koronawirus #badzbezpieczny

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin