POMÓŻ NAM POMAGAĆ !

Uruchamiany zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń, jakie spowodowały burze i nawałnice, które przeszły nad Woj. Pomorskim.
Sytuacja jest tragiczna, skala zniszczeń jest niewyobrażalna. Działania pomocowe trwają nieprzerwanie od niedzieli. Wolontariusze i pracownicy PCK pomagają usuwać skutki tragedii i dyżurują pod telefonem alarmowym.

Numer alarmowy czynny przez całą dobę pod które można zgłaszać prośby o pomoc oraz deklaracje pomocy to

533 374 432

Dary rzeczowe można przekazywać  od poniedziałku - piątku w godz. 7.00 – 15.00 do Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK al. Wojska Polskiego 63  skąd będą transportowane do potrzebujących pomocy. Najbardziej potrzebne dary to:

 -kanistry do paliwa- żywność sucha długoterminowa
- baterie
- koce
- ręczniki
- papier toaletowy
- plastikowe miski i kubki jednorazowe
- płyny do naczyń 
- rękawiczki materiałowe (robocze)
- ręczniki kuchenne
- folia spożywcza
- środki higieny osobistej
- paliwo do pił i agregatów (benzyna 95)
- olej do smarowania łańcuchów do pił

 

Potrzebna jest też pomoc finansowa, gdyż większość zebranych środków została już wydatkowana. Do chwili obecnej PCK zebrało już 33.207,19 w formie finansowej oraz około 20 tys. w formie rzeczowej.  Apelujemy o kolejne wpłaty abyśmy mogli jeszcze skuteczniej świadczyć pomoc. Wesprzyj akcje wpłacając darowiznę na numer rachunku bankowego z dopiskiem „PO BURZY”

16116022020000000277183060

Każda wpłata jest ważna, w imieniu poszkodowanych dziękujemy za wsparcie!

 

Więcej informacji na stronie: www.pck.pl 

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko:

KSIĘGOWA

Miejsce pracy:

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy

Polskiego Czerwonego Krzyża

w Szczecinie

al. Wojska Polskiego 63

70 – 476 Szczecin

Szczecin

Czytaj więcej...

W dniu 08 lipca 2017 r. w Goleniowie na parkingu przed sklepem Intermarche przeprowadzono akcję promocyjną honorowego krwiodawstwa połączoną z poborem krwi w mobilnym punkcie poboru krwi RCKiK w Szczecinie. W ramach 10.edycji ogólnopolskiej akcji pn. Zbieramy Krew dla Polski”

Patronat Honorowy nad akcją objął: Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz.

 

Ogółem do oddania krwi zgłosiły się 42 osoby, jednak krew oddało 39 osób. Pozyskano 17,415 litrów krwi. Podczas akcji  udzielano  informacji na temat honorowego oddawania krwi i procedur temu towarzyszących oraz uprawnień przysługujących honorowym dawcom krwi, rozdawano materiały promocyjne na temat honorowego krwiodawstwa oraz HIV/AIDS. Dla wszystkich uczestników akcji przygotowano słodki poczęstunek.

Akcję wsparli gadżetami:

-          Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie,

-          Gmina Goleniów.

W przeprowadzeniu akcji pomagali: Prezes Klubu HDK PCK „Dar Życia” w Goleniowie Marek Poprawa, Prezes Klubu HDK „Strażak” przy KP PSP w Goleniowie Ryszard Sikora oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Goleniowie w osobach: Jowita Rutecka, Jakub Żabkiewicz.

 

GALERIA

 

Miło nam poinformować, że Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie z dniem 01.06.2017 r. rozpoczął współpracę z Firmą WTÓRPOL w zakresie zbiórki odzieży używanej i tekstyliów. Naszym wspólnym zamiarem jest zebranie jak największej ilości odzieży używanej aby mogła trafiać do najbardziej potrzebujących, a tekstylia które ze względu na swój stan nie mogą być  przekazane osobom w trudnej sytuacji zostaną odsprzedane w celach przemysłowych.  Środki pozyskane z tej sprzedaży, ZOO PCK przeznacza  na działania pomocowe i  obsługę projektów edukacyjnych. Prosimy zatem mieszkańców naszego miasta i województwa aby używaną i nadającą się do dalszego użytkowania odzież wrzucać do pojemników oznaczonych znakiem PCK, które są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża. Oczywiście darczyńcy, którzy zechcą przekazać ubrania lub pościel lub  buty w dobry stanie, wciąż mogą to zrobić odwożąc wyprane rzeczy do najbliższego oddziału PCK.

PCK jest największą i najstarszą organizacją pomocową w naszym kraju. Nie otrzymujemy żadnego wsparcia w postaci środków publicznych, natomiast nasza wiedza, doświadczenie, wypracowane metody i rzesze wolontariuszy pozwalają nam nieść pomoc  innym.

Bardzo ważny jest  dla nas dobór partnera handlowego- solidnego i rzetelnego a takim jest firma WTÓRPOL.

Mamy nadzieję, iż  nowa współpraca przyniesie same korzyści wszystkim zainteresowanym a w szczególności osobom pomocy potrzebującym.

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy  wręczono  szczególne odznaczenia. Rejonowa Rada HDK PCK w Stargardzie wraz z Panią starostą Iwoną Wiśniewską w dniu 22czerwca 2017 zorganizowała  uroczystą galę. Do siedziby Powiatu Stagadzkiego na spotkanie zostało zaproszonych wielu działaczy oraz krwiodawców zrzeszonych w PCK.

      Podczas uroczystości zostały  wręczone między innymi odznaki Zasłużony Dawca Krwi brązowa ,srebrna, złota. Otyzymali  je:  Paweł  Gostymczak Krzysztof Oleszek, Stefan Miśkiewicz, Paweł Gostymczak, Hubert Węgiere , Marcin Przepióra , Agnieszka Świerczyńska , Stanisław Amroży,  Adam Dobersztyn .

 

Czytaj więcej...

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin