W dniach 01-03.04.2019r  w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” organizujemy wycieczkę dla Seniorów do Pragi.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt, telefon: +91 433 73 02

Ilość miejsc ograniczona.

Zachodniopomorski Odział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, serdecznie zaprasza na imprezę plenerową w dniu 10.10.2018r na placu Solidarności w Szczecinie w godzinach 09.00-16.00.

Akcja pod nazwą: Promocja Zdrowego Stylu Życia na przestrzeni 100 lat, podczas której można będzie obejrzeć wystawę o  historię PCK, wziąć udział w konkursie wiedzy , nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy oraz oddać krew w mobilnym punkcie poboru - odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Grupa 30 naszych Seniorów członków Klubu Senior+  przy ZOO PCK w Szczecinie wzięła udział w V Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów, która odbyła się sierpniu  2018r w Warszawie.

Bawiliśmy się świetnie, przy okazji zwiedziliśmy stolicę.

Pogoda i humory dopisywały.

Dzielnie sprawdzaliśmy swoje umiejętności w Centrum Mikołaja Kopernika, wysłuchaliśmy koncertu Fryderyka Chopina w Łazienkach. Wróciliśmy bardzo zadowoleni choć troszeczkę zmęczeni.

Przystanek Wolontariat 2017: Święto aktywnych ludzi, grup i organizacji pozarządowych

Pomorza Zachodniego

 

Na Pomorzu Zachodnim rusza Przystanek Wolontariat

 

W dniach 4-8 grudnia zapraszamy wraz z partnerami na kolejny Przystanek Wolontariat, czyli święto aktywnych ludzi i organizacji pozarządowych Pomorza Zachodniego. Zapraszamy wszystkich, którzy mają chęć aktywnego, społecznego i obywatelskiego działania – bez względu na wiek. Być może w programie wydarzenia zajdziecie coś dla siebie – włączycie się w akcję #WypróbujWolontariat, albo przyjdziecie na Szybką Randkę z Wolontariatem, by spotkać się z wolontariuszami z różnych dziedzin. A może włączycie się w akcję WolontARTiat i przygotujecie kartkę świąteczną, która zostanie wręczona potrzebującej osobie podczas obiadu bożonarodzeniowego dla osób potrzebujących.

 

My szczególnie zapraszamy na organizowane przez nas wydarzenie w dniu 4 grudnia.

 16.00-19.00: #WypróbujWolontariat podczas akcji ,,Otwarte placówki PCK”

Placówka  Wsparcia Dziennego PCK "Wesoła Chatka" przy Al. Wojska Polskiego 63 oraz Dzienny Dom ,,Senior +" przy ul. Bł. Królowej Jadwigi 45c i 45a.

Możliwość sprawdzenia się w roli wolontariusza w placówkach wsparcia dziennego.

 

Pełen program Przystanku Wolontariat 2017 znajdziecie na stronie www.przystanekwolontariat.eu oraz www.facebook.pl/PrzystanekWolontariat

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin