W dniu 25 października 2019 r., w Dniu Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża odbyła się CZERWONOKRZYSKA GRA MIEJSKA, w ramach zadania publicznego pod tym samym tytułem finansowanego ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Ruch Młodzieżowy Polskiego Czerwonego Krzyża nosi nazwę Młodzież Polskiego Czerwonego Krzyża i posługuje się skrótem "MPCK". Młodzież PCK jest integralną częścią naszej organizacji. Nieprzerwanie od 1921 zrzesza dzieci i młodzież działając w oparciu o idee i zasady Czerwonego Krzyża. Młodzież PCK działa na podstawie Statutu Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

W CZERWONOKRZYSKIEJ GRZE MIEJSKIEJ, która wystartowała o godz.10-ej, brali  udział uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami. Przedsięwzięcie miało na celu szeroko rozumianą edukację oraz integrację środowiska dziecięco-młodzieżowego i promocję wolontariatu.

Do startu stanęli uczniowie z następujących szkół:

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67 w Szczecinie- Zespół I
 • Szkoła Podstawowa nr 65 w Szczecinie
 • Szkoła Podstawowa nr 41 w Szczecinie
 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Szczecinie
 • Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinie
 • Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie
 • Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67 w Szczecinie- Zespół II
 • Szkoła Podstawowa nr 10 w Stargardzie
 • Szkoła Podstawowa nr 8 w Szczecinie
 • Szkoła Podstawowa nr 63 w Szczecinie

Gra przewidywała 4 przystanki w różnych miejscach miasta Szczecina:

 1. HONOROWE KRWIODAWSTWO w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, aleja Wojska Polskiego 80/82, gdzie Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na zestaw pytań.
 2. PIERWSZA POMOC w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 92, gdzie zawodnicy mieli ćwiczyć pierwszą pomoc na fantomach i odpowiedzieć na zadane pytania.
 3. KONKURENCJA SPORTOWA- bieg z noszami na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II w Szczecinie, gdzie młodzież biegała z noszami oraz opatrywała ranę z ciałem obcym,

 oraz

 1. KONKURS WIEDZY Z ZAKRESU ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ORAZ HISTORII PCK w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie,  al. Wojska Polskiego 63, gdzie został przygotowany sprawdzian z wiedzy o zdrowym stylu życia oraz historii PCK.

 

Wspaniała pogoda: słońce, chrzęst różnokolorowych liści, zabawa, śmiech, rywalizacja, a przede wszystkich integracja młodzieży. Niestety jak w każdej rywalizacji muszą być wygrani i tak  w Czerwonokrzyskiej Grze Miejskiej następujące Szkoły Podstawowe zajęły:

 

Miejsce I : Szkoła Podstawowa nr 63 w Szczecinie

Miejsce II: Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Szczecinie

Miejsce III: Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67 w Szczecinie Zespół I

 

Wręczenie nagród zwycięzcom i ich opiekunom oraz wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami i wolontariuszami nastąpiło w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, gdzie  wszyscy wspólnie  mogliśmy cieszyć się ze wspaniałej zabawy i delektować poczęstunkiem.

 

Dziękujemy wszystkim za udział, rywalizację fair play  oraz uśmiechy, gratulujemy zwycięzcom.

Do zobaczenia za rok!

 

GALERIA

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin