Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów

z województwa zachodniopomorskiego,

Drodzy uczniowie!

 

zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów setnej rocznicy powstania PCK, którego organizatorami są Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza, Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie pani Joanna Łaskarzewska oraz Dyrektor Regionu Sieci w Szczecinie Poczty Polskiej pan Józef Sekuła.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego i polega na przygotowaniu projektu znaczka pocztowego nawiązującego tematycznie do obchodów setnej rocznicy powstania PCK oraz elementów kojarzących się z województwem zachodniopomorskim. Uczestnicy wykonują pracę konkursową po uprzednio przeprowadzonej lekcji przybliżającej historię i działalność PCK na świecie, w kraju i w regionie.

 

Celem przedsięwzięcia jest uczczenie setnej rocznicy powstania PCK. W 2019 roku obchody te odbywają się pod hasłem „Od 100 lat wszędzie dla wszystkich”.

 

Wierzymy, że zechcą Państwo przyłączyć się do podjętych przez nas działań związanych z popularyzacją idei Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Więcej informacji na stronie: www.kuratorium.szczecin.pl

 

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin