Szanowni Państwo,

 

REALIZUJEMY PROJEKT

,,ZAOPIEKOWANI - SYSTEMOWE WZMACNIANIE POTENCJAŁU OPIEKUŃCZEGO RODZIN’’

Projekt realizowany jest w okresie  01 stycznia 2020 – 31 grudnia 2022 przez Gminę Miasto Szczecin. Realizatorami projektu ze strony Gminy Miasta Szczecin są: Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Szczecinie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie.  Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach działania 7.6 – Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym.

Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że od 25 maja wznawiają działalność placówki dedykowane Seniorom – Klub Senior+ przy Al. Wojska Polskiego 63  i Dzienny Dom Senior+ przy ul. Bł. Królowej Jadwigi 45c i 45a  prowadzone przez ZOO PCK w Szczecinie.

Zapraszamy naszych Seniorów do  kontaktu z koordynatorami gdyż  wszystkie zajęcia prowadzone będą w ścisłym reżimie sanitarnym, zmniejszonej liczbie osób  i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia w naszych placówkach.

W Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca #BijemyBrawo wszystkim wolontariuszom i pracownikom, którzy pomagają podczas pandemii koronawirusa na całym świecie.

8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża - Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To dzień, w którym cały świat zwraca uwagę na odwagę i poświęcenie wszystkich wolontariuszy i pracowników Czerwonego Krzyża, którzy każdego dnia pomagają w walce z koronawirusem.

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i czerwonego Półksiężyca to globalna i niezależna sieć ponad 14 milionów wolontariuszy oraz 450 000 pracowników. Jesteśmy obecni w ponad 192 krajach. Nasi wolontariusze i pracownicy wspierają ponad 160 milionów potrzebujących na całym świecie. Poprzez moc humanitaryzmu ratujemy ludzkie życie oraz łagodzimy cierpienie. Wolontariusze oraz pracownicy Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca nigdy nie zostawiają nikogo bez pomocy.  Nie jest istotne to, czy ktoś ucierpiał w wyniku klęski naturalnej, czy wywołanej przez działania człowieka,  czy w trakcie konfliktu zbrojonego. Jesteśmy wszędzie dla wszystkich.

W obecnej chwili, gdy świat walczy z koronawirusem,  14 milionów wolontariuszy na całym świecie pomaga seniorom, osobom samotnym, przebywającym  w kwarantannie, czy izolacji ze względu na swój stan zdrowia – robią dla nich zakupy, realizują recepty, pomagają załatwić codzienne sprawy.  Często są jedynymi osobami, z którymi nasi podopieczni mają kontakt  i mogą podzielić się swoimi troskami oraz radościami.

W tym roku – jeszcze bardziej – jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy i pracowników. Zjednoczmy się jako Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i kibicujmy tym, którzy wspierają potrzebujących, chorych i samotnych w czasie pandemii koronawirusa. Wszyscy potrzebujemy motywacji do dalszej pracy, dlatego #BijemyBrawo.

Zapraszamy wszystkich naszych wolontariuszy i sympatyków na nasz fanpage na Facebooku @PolskiCzerwonyKrzyz (https://www.facebook.com/PolskiCzerwonyKrzyz), gdzie można zamieszczać swoje filmiki i bić brawo tym, którzy codziennie pomagają podczas pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej...

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzeguzorganizował akcję pomocy bezdomnym i seniorom na Święta Wielkanocne. Przygotowano 40 paczek z produktami pierwszej potrzeby m.in. pieczywo, wędliny, ciasto.

GALERIA

Circle K wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem przed Świętami Wielkiej Nocy wsparło 5 tysięcy seniorów w całej Polsce przekazując im paczki z produktami spożywczymi. Do seniorów i osób potrzebujących  woj.  zachodniopomorskiego trafiło 250 paczek  z podstawowymi produktami spożywczymi (mleko, masło, chleb, sery, itp.) 

GALERIA

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin