Jeżeli masz odrobinę wolnego czasu, chcesz rozwijać swoje pasje, lubisz kontakt z innymi ludźmi, a korzyści materialne nie są dla Ciebie najważniejsze to zapraszamy do współpracy w ramach Wolontariatu.

Działalność Polskiego Czerwonego Krzyża nie mogłaby istnieć bez wsparcia i zaangażowania Wolontariuszy,  którzy nieprzerwanie pomagają od 1919 roku .

Wolontariat adresowany jest do wszystkich ludzi, których połączyła chęć niesienia pomocy potrzebującym. Wolontariuszem może zostać każdy niezależnie od wieku, wykształcenia czy płci, dysponujący wolnym czasem.

Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy młodzież, studentów, osoby od  30 do 80+, mile widziany wolontariat pracowniczy- wszystkich zmotywowanych do pracy charytatywnej.

Zapraszamy do współdziałania przy organizacji Kolacji Wigilijnej, która od 2010 roku jest przygotowywana w koalicji z Domem Kultury „Słowianin”, Caritas Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i Polskim Komitetem Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Szczecinie- będziemy zbierali środki pieniężne i artykuły spożywcze dla 400 osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością  i najuboższych  z naszego Regionu .

ZATEM zapraszamy wszystkich chętnych do kwest i pomocy przy gromadzeniu artykułów potrzebnych  do paczek.

MOŻNA POMAGAĆ NA WIELE SPOSOBÓW:

adres siedziby: Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK,  Al. Wojska Polskiego 63, 70-476 Szczecin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: (91) 433 73 02

#głodni pomagania – Polski Czerwony Krzyż opowiada o kampanii dotyczącej niedożywienia

Od pierwszych dni października bilbordy, profile w mediach społecznościowych, a nawet ekrany w wagonach warszawskiego metra zapełniły wizerunki polskich gwiazd dyskutujących na temat głodu. Dzisiaj cala zagadka się wyjaśniła – znani i lubiani okazali się najbardziej spragnieni… niesienia pomocy. Kogo i w jaki sposób wspierają m.in. Małgorzata Socha, Michał Piróg, Katarzyna Zielińska, Michał Pazdan, Ewa Szabatin, Mikołaj Cieślak czy Karol Wójcicki? Na konferencji prasowej Polski Czerwony Krzyż ujawnił kulisy swojej niestandardowej akcji.

Czytaj więcej...

WYKAZ LAUREATÓW KONKURSU

„HISTORIA ZNANA I NIEZAPOMNIANA NA PRZESTRZENI STUL LAT”

 

1

DRAWSKO POMORSKIE

DARIA

2

SZCZECIN

ADRIAN

3

KOŁOBRZEG

JANINA

4

KOSZALIN

KLAUDIA

5

STARGARD

ANNA

 

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin