Image1\
 
 

012Polski Czerwony Krzyż Biuro Zachodniopomorskiego Zarządu Okręgowego w Szczecinie w dniu 30.07.2010 r. o godzinie 13.00 – 15.00 z przed siedziby tutejszego Zarządu (al. Wojska Polskiego 63 od strony Piłsudskiego) zorganizował już trzeci transportu z pomocą humanitarną dla osób poszkodowanych z okolic Puszna Godowskiego gm. Wilków koło Opola Lubelskiego. 
Transport zawiera wyłącznie nowe rzeczy typu: odzież, pościel, koce, ręczniki, artykuły spożywcze, higieniczne i chemiczne przekazane przez lokalne społeczeństwo woj. zachodniopomorskiego, a ich wartość szacuje się na ponad 30 tysięcy złotych.
Powyższy transport organizowany był wspólnie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Szczecinie, który przekazał pomoc również w rejon Lublina.
Dzięki firmie transportowej RABEN Sp. z o. o. Polska, Oddział w Szczecinie transport z pomocą humanitarną dotrze do osób poszkodowanych w tegorocznej powodzi i chociaż w części zaspokoi ich bieżące potrzeby.

Koszty transportu samochodowego zabezpieczył Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.
Akcja pomocy dla powodzian wciąż trwa! Aktualnie skupiona będzie przede wszystkim na pozyskiwaniu środków finansowych.
Dziękujemy Wszystkim Ludziom Dobrej Woli – DARCZYŃCOM, WOLONTARIUSZOM i CZŁONKOM PCK, przyjaznym FIRMOM I INSTYTUCJOM, bez których pomoc realizowana przez POLSKI CZERWONY KRZYŻ byłaby niemożliwa!!!!
Mini fotorelacja...

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin