Image1\
 
 

Zbliża się 2019 rok. Rok, w którym Polski Czerwony Krzyż obchodzi swoje 100-u lecie istnienia. W związku z tym w całym kraju odbędą się uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Pragniemy przybliżyć działania i naszą historię młodym ludziom. Dlatego też poszukujemy wszelkich obiektów o wartościach historycznych dotyczących Polskiego Czerwonego Krzyża. Zainteresowani jesteśmy przedmiotami codziennego użytku- elementami ubioru, wyposażeniem medycznym, zabytkowymi urządzeniami, fotografiami, pocztówkami, prasą, pismami urzędowymi, prywatnymi dziennikami  czy pamiętnikami, odznaczeniami, medalami- wszystkim, co związane jest z historią działań Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zwracamy się do wszystkich życzliwych osób- przejrzyjcie swoje domowe zbiory, może znajdzie się coś, co mogłoby ujrzeć światło dzienne?

Wszystkich chętnych do pomocy  w stworzeniu i ukazaniu niepowtarzalnej wystawy dokumentującej działania PCK  prosimy o kontakt: z Agnieszką Czech nr tel. 91-433-73-02

lub e-mailowo:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin