Image1\
 
 

Zbiórka odzieży używanej i tekstyliów

"Pomaganie przez ubieranie" - pod takim hasłem Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie prowadzi zbiórkę odzieży używanej i tekstyliów. Głównym celem pozyskiwania darowizn rzeczowych jest minimalizacja biedy i ubóstwa podopiecznych naszej organizacji. Przypomnijmy znaczna część odzieży i tekstyliów trafia do magazynu odzieży, a osoby znajdujące się w niekorzystnej sytuacji materialno-bytowej, ofiary przypadków losowych, pogorzelcy oraz osoby bezdomne mogą systematycznie korzystać z jego pomocy. Magazyn odzieżowy zlokalizowany jest w siedzibie Oddziału PCK przy Al. Wojska Polskiego 63 (wejście od ul. Piłsudskiego, od podwórza).

Warto podkreślić, że nadwyżki odzieży i tekstyliów są odsprzedawane, bo uzyskany w ten sposób dochód może być przeznaczany na realizację różnorodnych potrzeb osób szukających wsparcia w PCK.

 

Pojemniki PCK na odzież i tekstylia rozmieszczone są  w Szczecinie: 

- przy budynku PCK  - Al. Wojska Polskiego 63,

- przy siedzibie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych przy ul. Powstańców Wielkopolskich

- na osiedlach: Piastowskim, Książąt Pomorskich, Bandurskiego, Drzetowo oraz w Stobnie.

W najbliższych miesiącach planujemy również w innych lokalizacjach.

 

Bywa, że nasze kontenery zapełniają się po prostu w mgnieniu oka. Dziękujemy osobom, które widząc pełny pojemnik informują naszych pracowników o tym fakcie. Okazuje się, że pomimo najszczerszych chęci i zaangażowania nie jesteśmy w stanie upilnować momentu przepełnienia kontenera.

Pamiętajmy!

Wystawione w mieście pojemniki mają nam wszystkim służyć, stąd prośba o zgłaszanie informacji o pełnych pojemnikach i wszelkich nieprawidłowościach pod numer telefonu 914337302

 

Przy okazji prosimy pamiętać, iż w dni powszednie od godziny 7.00 do 15.00 odzież można również zostawić bezpośrednio w siedzibie naszego Oddziału przy Al. Wojska Polskiego 63 (wejście od ul. Piłsudskiego), na III piętrze. Nasi pracownicy z wielką radością odbiorą od Państwa wszelkie darowizny rzeczowe. Zostań wolontariuszem w tej dobrej sprawie i pomóż nam pomagać.

 

Jeszcze raz w imieniu osób do których trafiły Państwa dary serdecznie dziękujemy.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin