Image1\
 
 

76 LITRÓW KRWI POZYSKANO W ZACHODNIOPOMORSKIEM PODCZAS X EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PN. „ZBIERAMY KREW DLA POLSKI”

 

W tym roku już po raz dziesiąty w okresie maj – wrzesień Polski Czerwony Krzyż wraz z Grupą Muszkieterów, zrzeszeniem właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché zorganizował kampanię honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Zbieramy KREW dla Polski”.

 

W województwie zachodniopomorskim w ramach kampanii od 24 maja do 30 września w 8 miastach (Darłowo, Dębno, Goleniów, Gryfino, Kołobrzeg, Myślibórz, Stargard, Złocieniec) zorganizowano akcje poboru krwi w mobilnym punkcie poboru krwi. Akcjom towarzyszyły akcje promocyjne mające na celu edukację w dziedzinie krwiodawstwa, połączone z pokazami pierwszej pomocy, festynami i konkursami dla dzieci i rodziców, pomiarem ciśnienia tętniczego oraz pokazami wozów straży pożarnej. Ogółem od 172 osób pobrano 76,448  litrów krwi.  Krew pobierały ekipy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie i w Słupsku. Akcje odbywały się pod Patronatem Honorowym Burmistrzów i Prezydentów poszczególnych miast i gmin.

Słowa podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia akcji.

GALERIA

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin